تعیین هزینه ارسال و شخصی سازی حامل براساس استان ، شهر و محله در پرستاشاپ

همانطور که می دانید در پرستاشاپ هزینه ارسال و همچنین فعال یا غیرفعال بودن حامل براساس مناطق تعیین می شوند. در ماژول سبدخرید پرستاکارت امکانی وجود دارد که شما می توانید برای هر شهر منطقه تعریف کنید وهمچنین برای شهر مدنظرتون محله های مختلف را تعریف کرده و منطقه پستی آن را نیز تعریف کنید.

با استفاده از این تنظیمات شما به راحتی می توانید برای هر روش ارسال به طور مثال پیک موتوری هزینه متفاوتی براساس شهر و محله انتخاب شده توسط کاربر تعیین کنید.

مراحل شخصی سازی حامل ها براساس شهر و محله

تعریف مناطق پستی: در قدم اول باید مناطق پستی که دارای شرایط خاص است را در بخش مناطق پرستاشاپ تعریف کنید. قاعدتا این مناطق از نظر هزینه پستی یا فعال و غیرفعال بودن یک روش پستی با هم متفاوت خواهند بود. به طور مثال محله های شهر را می توانید برای پیک موتوری به مناطق مرکزی شهر و مناطق حاشیه شهر تقسیم کنید.

برای تعریف مناطق در پرستاشاپ ۱.۷ به مسیر «بین اللمللی / مکان ها» بروید.

انتخاب منطقه پستی برای شهر:  برای هر شهر یک منطقه پستی باتوجه به نیازتان انتخاب کنید. در صورت عدم انتخاب منطقه برای شهر ، از منطقه ثبت شده برای استان استفاده می شود. برای انتخاب منقطه پستی هر شهر کافیه به صفحه پیکربندی ماژول پرستاکارت مراجعه کنید و در بخش مدیریت شهرها ، شهر مدنظرتان را ویرایش کنید.

تعریف محله برای شهر و انتخاب منطقه پستی هر محله: این مرحله برای فروشگاه هایی که نیاز دارند برای هر منطقه از شهر ، هزینه متفاوتی برای ارسال با پیک موتوری دریافت کنند بسیار مهم است. در صفحه ویرایش هر شهر یک بخش برای مدیریت محله های آن شهر وجود دارد که امکان انتخاب منطقه پستی برای هر محله را نیز می دهد.

دقت کنید در صورت عدم انتخاب منطقه پستی برای محله ، از منطقه انتخاب شده برای شهر استفاده می شود.

تنظیم حامل ها براساس مناطق پستی تعریف شده: حال می توانید برای هر منطقه پستی هزینه ارسال متفاوتی درنظر بگیرید و یا یک حامل را برای منطقه پستی مدنظرتان غیرفعال کنید. برای تعیین این تنظیمات کافی است به صفحه مدیریت حامل های پرستاشاپ بروید.

تست و بررسی : در آخرین مرحله می توانید برای اطمینان آدرس های تستس با شهر و محله متفاوت ایجاد کنید و صحت عملکرد تنظیمات انجام شده مطمئن شوید.

همانطور که مشاهده کردید برای پیاده سازی این امکان در حد ممکن سعی شده از امکانات داخلی خود پرستاشاپ مثل مناطق و بخش حامل ها بیشترین استفاده شود تا سازگاری بهتری با ماژول ها و هسته پرستاشاپ وجود داشته باشد.

سر فصل دوره

 • 1
  تنظیمات عمومی ماژول پرستاکارت
  انتشار : 29 شهریور
 • 2
  تنظیم ظاهر و قالب سبدخرید
  انتشار : 29 شهریور
 • 3
  شخصی سازی حامل ها براساس شهر و محله
 • 1
  تنظیم و مدیریت راهنما در سبدخرید پرستاکارت
  انتشار : 29 شهریور
 • 2
  هوک ها و موقعیت های راهنما در سبدخرید
  انتشار : 29 شهریور
 • 1
  مدیریت فیلدهای ثبت نام و آدرس
  انتشار : 29 شهریور
 • 2
  افزودن فیلد جدید به فرم ثبت نام و فرم آدرس
  انتشار : 29 شهریور
 • 3
  مدیریت فیلدهای ثبت نام و آدرس در محصولات مجازی
  انتشار : 29 شهریور

بحث و گفتگو در مورد پرستاشاپ و فروشگاه های اینترنتی

در این بخش در مورد هر چیزی که به فروشگاه اینترنتی مرتبط هست به بحث و گفتگو می پردازیم.
پرستاشاپ ، ماژول ، ارتقا ، فروش ، بازاریابی ، سئو و ...

بدون دیدگاه بحث در مورد این مقاله را شما شروع کنید!

راهنما و آموزش کار با ماژول سبدخرید پرستاکارت

وضعیت دوره : این دوره هنوز آغاز نشده است!
Loading...