تنظیمات و رفع مشکلات بعد از ارتقا به ۱.۷

بعد از انجام ارتقا ، نوبت به بررسی و رفع مشکلات احتمالی در فروشگاه ارتقا داده است ، در این آموزش به بررسی فروشگاه بعد از ارتقا پرداختیم و مشکلاتی که مشاهده می کنیم را با هم برطرف می کنم.

 

راست چین سازی پنل مدیریت پرستاشاپ : اولین مشکل عدم راست چین بودن پنل مدیریت بعد از ارتقا است ، راست چین سازی مدیریت در پرستاشاپ ۱.۷ در زمان نصب پرستاشاپ انجام می شود و از آنجایی که ما پرستاشاپ ۱.۷ رو نصب نکردیم و از طریق ماژول ارتقا به پرستاشاپ ۱.۷ مهاجرت کردیم این کار انجام نشده است.

اما راه حل! یک پرستاشاپ ۱.۷ دقیقا مطابق با نسخه ای که به آن ارتقا داده اید نصب کنید و فایل های rtl را از پوشه مدیریت پرستاشاپ در هاست بردارید. کافیه این فایل ها را به پوشه مدیریت فروشگاه خود منتقل کنید. (برای جزئیات بیشتر ویدئو را مشاهده کنید.)

 

 بروز رسانی ترجمه های فارسی : عدم کامل بودن ترجمه فارسی و منوهایی که انگلیسی هستن نیز دومین مشکلی هست که بعد از ارتقا مشاهده کردیم ، برای رفع این مشکل کافیه به منوی «international / translations» بروید و در صفحه باز شده به بخش «افزودن / به روز رسانی یک زبان» رفته و زبان فارسی را بروز رسانی کنید.

با این کار به راحتی قسمت هایی که ترجمه نشده بودند نیز ترجمه آنها از سرور پرستاشاپ دریافت شده و فارسی خواهند شد.

 

راست چین سازی قالب پیش فرض : اگر قالب پیش فرض راست چین نبود ، کافیه به منو «طراحی / قالب و لوگو» بروید و در بخش «انطباق با زبان های راست به چپ» گزینه تولید استایل RTL برای قالب  کلاسیک را فعال و ذخیره نمایید.

 

حذف ماژول های پیش فرض پرستاشاپ ۱.۶ : ماژول های پیش فرض پرستاشاپ ۱.۶ که از در بخش ماژول ها باقی مانده اند اکثرا با ماژول جدید و با اسم متفاوتی در پرستاشاپ ۱.۷ جایگزین شده اند ، این ماژول ها را از به صورت کامل از بخش ماژول ها حذف کنید.

 

اضافه کردن واحد پولی تومان : این واحد پولی تا نسخه پرستاشاپ ۱.۷.۶ به صورت پیش فرض در پرستاشاپ ۱.۷ وجود ندارد و برای اضافه کردن این واحد پولی باید از پلاگین تومان ماژول پرستاپلاس استفاده کنید.

 

بروز رسانی ماژول های پیش فرض : از منو «ماژول ها / module maneger» به صفحه ماژول ها و در این صفحه به تب «بروز رسانی ها» بروید ، در این بخش لیست ماژول هایی که نیاز به بروز رسانی دارند را مشاهده می کنید که حداکثر شش مورد نمایش داده میشود. بروز رسانی تمام ماژول ها را انجام دهید.

 

با این آموزش ، دوره جامع ارتقا پرستاشاپ تکمیل می شود و شما با استفاده از این دوره می توانید فروشگاه خود را به پرستاشاپ ۱.۷ ارتقا دهید. البته در صورت نیاز ویدئوی های تکمیلی به این دوره اضافه خواهد شد.

بحث و گفتگو در مورد پرستاشاپ و فروشگاه های اینترنتی

در این بخش در مورد هر چیزی که به فروشگاه اینترنتی مرتبط هست به بحث و گفتگو می پردازیم.
پرستاشاپ ، ماژول ، ارتقا ، فروش ، بازاریابی ، سئو و ...

15دیدگاه نظرتان در مورد این مقاله را بفرمایید!
محمد علی
27 مرداد 1402
سلام وقت به خیر
بعد از ارتقای پرستا 1.6 به 1.7 پنل مدیریت میاد بالا,اما صفحات سایت هیچ کدوم نمیاد بالا.
این ارور رو نمایش میده:
ContextErrorException
Notice: Undefined index: meta_title

in 0473a37b6329c731c06149eda94af4af50637ad4_2.file.feederHeader.tpl.php line 25
سیدهاشم افخمی
05 شهریور 1402
سلام وقت بخیر
احتمالا مربوط به قالب یا یکی از ماژول ها هست که با نسخه ۱.۷ سازگار نیست ولی باتوجه به اینکه خطای notice هست با غیرفعال کردن دیباگ مشکلتون حل میشه.
سوگل
14 خرداد 1402
وقت بخیر جناب
من یک اروری دارم
میخاستم قالب سایت پرستارو عوض کنم بعد آپلود روی "استفاده از این قالب" میزنم و این ارور میاد :
Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.
سیدهاشم افخمی
08 تیر 1402
سلام
گوگل کنید خطای ۵۰۰ در پرستاشاپ ، یک مقاله کامل در این مورد داریم که میتونه کمکتون کنه
سعید
21 بهمن 1401
سلام خسته نباشید چرا انقدر ماژول پرستا پی طول میکشه نمیاره و خطای ps presta pay میده هردفع که 1 میزارمش باید دوباره خطا میده
سیدهاشم افخمی
08 تیر 1402
سلام
این مورد باید از توسعه دهنده ماژول پرستاپی سوال کنید (احتمال عدم سازگاری وجود داره). برای پرداخت میتونید از ماژول پرداخت یار استفاده کنید که نسخه رایگان هم دارد.
مائده
01 دی 1401
سلام در قسمت ماژول ها ارور ioncubeمیاد و نصبش هم کردم اما نصب نشد و بازهم ارور میده میشه بگین چیکار کنم
سیدهاشم افخمی
08 تیر 1402
سلام
متن خطا رو در پیام تون قرار بدید. ولی در صورتی که خطایی دریافت میکنید احتمالا یا ورژن نصب شده یون کیوب متفاوت هست یا یون کیوب نصب نشده است.
عرفان موحدنیا
12 فروردین 1401
سلام و خسته نباشید
شما در مرحله اول فرمودید که باید راست چین سازی پنل مدیریت پرستاشاپ انجام بشه و گفتید یک پرستاشاپ با همون نسخه نصب بشه و فایل هایی که آخرشون rtl_ دارن رو نگه دارید و بقیه رو پاک کنید.
نسخه پرستاشاپ من 1.7.8.5 هستش و همین نسخه من روی کامپیوترم نصب کردم و به پوشه css که رفتم آخر هیچکدوم از فایل ها rtl_ نبود
ممنون میشم راهنمایی کنید من الان باید چه کار کنم؟
سیدهاشم افخمی
17 فروردین 1401
سلام
تمام پوشه های موجود در پوشه themes رو بررسی کنید به خصوص پوشه public که یک فایل با نام theme_rtl.css باید داشته باشید.
اگر این فایل رو نداشته باشید عملا یا پرستاشاپ نصب شده فارسی نیست یا اینکه راست چین نشده و در نصب مشکل داشتید.
علی شاهی
19 آبان 1400
از 1.6.1.24 به 1.7.8.0 ارتقا دادم این ارور رو میده

Errors

SQL 1.7.7.0 1146 in ALTER TABLE `ps_pagenotfound` CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_general_ci: Table *******_upgrade.ps_pagenotfound doesnt exist

SQL 1.7.7.0 1146 in ALTER TABLE `ps_statssearch` CHANGE `keywords` `keywords` varchar(255) CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_general_ci NOT NULL: Table *******_upgrade.ps_statssearch doesnt exist

Error during database upgrade. You may need to restore your database.

Error upgrading Doctrine schema
سیدهاشم افخمی
22 آبان 1400
سلام
خطای اصلی مشخص نیست و باید فایل زیر بررسی بشه:
ADMIN_FOLDER / autoupgrade / tmp / log.txt
محمدمهدی گلرو
09 مهر 1400
سلام خسته نباشید آقای افخمی عزیز
بعد ارتقا از 1.6.1.24 به 1.7.7.8 با این ارور مواجه شدم
[INTERNAL] /home/cp32263/public_html/_upgrade/classes/Hook.php line 225 - PrestaShopObjectNotFoundException: The hook id #81 does not exist in database
#0 /home/cp32263/public_html/_upgrade/classes/Hook.php(660): HookCore::getNameById(81)
#1 /home/cp32263/public_html/_upgrade/classes/module/Module.php(1008): HookCore::unregisterHook(Object(BlockLayered), 81, NULL)
#2 /home/cp32263/public_html/_upgrade/classes/module/Module.php(720): ModuleCore->unregisterHook(81)
#3 /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/ps_facetedsearch/ps_facetedsearch.php(269): ModuleCore->uninstall()
#4 /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/ps_facetedsearch/ps_facetedsearch.php(272): BlockLayered->{closure}()
#5 /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/ps_facetedsearch/ps_facetedsearch.php(183): Ps_Facetedsearch->uninstallPrestaShop16Module()
#6 /home/cp32263/public_html/_upgrade/src/Adapter/Module/Module.php(249): Ps_Facetedsearch->install()
#7 /home/cp32263/public_html/_upgrade/src/Core/Addon/Module/ModuleManager.php(302): PrestaShopPrestaShopAdapterModuleModule->onInstall()
#8 /home/cp32263/public_html/_upgrade/src/Core/Addon/Theme/ThemeManager.php(345): PrestaShopPrestaShopCoreAddonModuleModuleManager->install(NULL)
#9 /home/cp32263/public_html/_upgrade/src/Core/Addon/Theme/ThemeManager.php(226): PrestaShopPrestaShopCoreAddonThemeThemeManager->doEnableModules(Array)
#10 /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/autoupgrade/classes/UpgradeTools/ThemeAdapter.php(92): PrestaShopPrestaShopCoreAddonThemeThemeManager->enable('classic')
#11 /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/autoupgrade/classes/UpgradeTools/ThemeAdapter.php(51): PrestaShopModuleAutoUpgradeUpgradeToolsThemeAdapter->enableTheme17('classic')
#12 /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/autoupgrade/classes/UpgradeTools/CoreUpgrader/CoreUpgrader.php(687): PrestaShopModuleAutoUpgradeUpgradeToolsThemeAdapter->enableTheme('classic')
#13 /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/autoupgrade/classes/UpgradeTools/CoreUpgrader/CoreUpgrader.php(118): PrestaShopModuleAutoUpgradeUpgradeToolsCoreUpgraderCoreUpgrader->updateTheme()
#14 /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/autoupgrade/classes/TaskRunner/Upgrade/UpgradeDb.php(41): PrestaShopModuleAutoUpgradeUpgradeToolsCoreUpgraderCoreUpgrader->doUpgrade()
#15 /home/cp32263/public_html/_upgrade/admin685n1nsey/autoupgrade/ajax-upgradetab.php(53): PrestaShopModuleAutoUpgradeTaskRunnerUpgradeUpgradeDb->run()
#16 {main}
سیدهاشم افخمی
12 مهر 1400
سلام
این خطا مزبوط به ماژول جستجو لایه ای ps_facetedsearch هست ، اگر میتونید فعلا غیرفعال یا حذف کنید و بعد از تکمیل ارتقا ، مجدد اقدام به نصب کنید.
البته اگر بفرمایید این خطا رو در چه صفحه ای داره بهتر میشه راهنمایی کرد.
محمدمهدی گلرو
09 شهریور 1400
این ارور وقتی میخوام برم به بخش ماژول ها نمایش میده
Core Error: The file /home/cp32263/public_html/_upgrade/modules/kfapricelabel/KfaPriceLabelCore.php was encoded by the ionCube Encoder for PHP 5.6 and cannot run under PHP 7.1 or later. Please ask the provider of the script to provide a version encoded with the ionCube Encoder for PHP 7.1.

که با فعال کردن دیباگ
Unknown column 'h.live_edit' in 'field list'

SELECT h.`name` as hook, m.`id_module`, h.`id_hook`, m.`name` as module, h.`live_edit`
FROM `ps_module` m
INNER JOIN ps_module_shop module_shop
ON (module_shop.id_module = m.id_module AND module_shop.id_shop = 1 AND module_shop.enable_device & 1)
INNER JOIN `ps_module_shop` `ms` ON ms.`id_module` = m.`id_module`
INNER JOIN `ps_hook_module` `hm` ON hm.`id_module` = m.`id_module`
INNER JOIN `ps_hook` `h` ON hm.`id_hook` = h.`id_hook`
WHERE (h.name != "displayPayment") AND (hm.id_shop = 1)
GROUP BY hm.id_hook, hm.id_module
ORDER BY hm.`position`


مینویسه
سیدهاشم افخمی
10 شهریور 1400
سلام
خطای اول مربوط به عدم سازگاری ماژول kfapricelabel با نسخه php سایت تون هست. (احتمالا با اپدیت ماژول مشکلتون برطرف بشه)

مشکل دوم ارتباطی با خطای اول نداره و احتمالا بخش باقی مانده از پرستاشاپ ۱.۶ هست / یک اسکرین شات کامل از خطا ارسال کنید تا مشخص بشه دقیقا در چه فایلی این خطا صادر میشه.
مهدی نخعی
27 خرداد 1400
سلام خدا خیرت بده هر جا گشتم هیچی پیدا نکردم
pourya zahiri
21 شهریور 1399
سلام،
ممنون از آموزش خوب و توضیحات جامع، من آپگرید کردم به 1.7.6.7
همه موارد بدون مشکل، ولی هیچکدوم از ماژول ها رو آپدیت نمیکنه و وقتی آپدیت میزنم ارور زیر رو میده به عنوان مثال :
نمی‌توان upgrade ماژول psaddonsconnect. متاسفانه اطلاعات بیشتری برای این ماژول در دسترس نیست.
نمی‌توان upgrade ماژول statspersonalinfos. متاسفانه اطلاعات بیشتری برای این ماژول در دسترس نیست.

من وارد addons پرستاشاپ هم شدم از بالای مدیریت ، ولی فرقی نکرد
سیدهاشم افخمی
24 شهریور 1399
سلام
سعی کنید ماژول ها رو یکی یکی آپدیت کنید ، یعنی تا زمانی که نتیجه آپدیت یک ماژول مشخص نشده و در حالت لودینگ هست روی دکمه آپگرید برای ماژول دوم کلیک نکنید.
مهرداد رضائی
03 اردیبهشت 1399
سلام؛

آقای افخمی، آیا این امکان هست که بعد از نصب، پوشه آپگرید رو جایگزین پوشه روت کنیم ؟
سیدهاشم افخمی
03 اردیبهشت 1399
سلام
فقط در یک صورت میتونید این کار رو انجام بدید ، از زمان کپی گرفتن فروشگاه در پوشه upgrade ، فروشگاه اصلی رو به حالت تعمیرات برده باشید و اطلاعات جدیدی روی فروشگاه نداشته باشید.
اگر در زمان ارتقا فروشگاه کپی شده ، فروشگاه اصلی فعال بوده و مشتری ها ثبت نام کرده باشند و سفارش جدید داشتید ، عملا این داده های جدید با کاری که میخواید انجام بدید رو از دست خواهید داد.
مهرداد رضائی
03 اردیبهشت 1399
سپاس از پاسختون.

من در زمان آپگرید، فروشگاه اصلیم در حالت تعمیر بوده. برای جایگزینی، فقط کافیه محتویات پوشه _upgrade منتقل به پوشه root، درست میگم ؟
سیدهاشم افخمی
03 اردیبهشت 1399
قبل از هر کاری بکاپ بگیرید.
۱- ابتدا فایل های پرستاشاپ موجود در روت را به یک پوشه دیگه منتقل کنید.
۲- بعد فایل های نسخه ارتقا داده شده ر از فولدر آپگرید به روت منتقل کنید.
۳- فایل htaccess را حذف کنید.
۴- از بخش مدیریت ، در صفحه سئو و بازدید آدرس فروشگاه رو اصلاح کنید.
۵- در نهایت کش پرستاشاپ و مرورگر رو پاک کنید.
مهرداد رضائی
02 اردیبهشت 1399
با سلام

خیلی ممنون از این آموزش کامل. من بعد از انجام ارتقا، تنها قسمتی که درست کار نمی کنه قسمت بین الملل، زیرمنوی بومی سازی است. وقتی روش کلیک می کنم فقط پیشخوان باز میشه. البته بقیه زیر منو ها به درستی کار می کنن. مشکل از چی می تونه باشه به نظر شما ؟
سیدهاشم افخمی
02 اردیبهشت 1399
سلام
مشکلتون مربوط به دسترسی های پروفایل مدیرکل هست که در قسمت بعدی همین آموزش در موردش صحبت کردیم و راه حل هم گفته شده
- محسنی
31 فروردین 1399
درود مجدد. طبق فیلم های راهنمایی فروشگاه ( کپی ) را با موفقیت به نسخه 1.7 ارتقا دادم. دو مورد پیش آمد که عرض می کنم اگر ممکنه در مبحث بعدی خودتان مخصوصا مورد عدم انتقال نظرات را بررسی نمایید.
1- متاسفانه نظرات انتقال داده نشدند و اصلا نظری زیر محصولات نمایش داده نمی شود ( از ماژول نظرات یپشفرض پرستاشاپ استفاده می کردم و پوسته پاندا )
2- در صفحه اصلی هیچ چیزی نمایش داده نمی شود به جز یک جمله : © 2020 -نرم‌افزار تجارت الکترونیک توسط PrestaShop™ و لوگو سایت.

از همه ی موارد مهم تر به نظرم بخش نظرات هست. اگر لطف کنید یک راه حل ارائه کنید سپاس گزار خواهم شد
سیدهاشم افخمی
31 فروردین 1399
سلام
در مورد نظرات :
۱- ابتدا چک کنید که ماژول نظرات پیش فرض رو نصب داشته باشید (اگر نصب ندارید یعنی قبل از ارتقا ماژول رو حذف کردید و طبیعی هست که نظرات منتقل نشن)
۲- اگر ماژول رو نصب دارید ، حتما بروز رسانی کنید و تست کنید (از نصب مجدد بپرهیزید ، این کار باعث حذف نظرات میشه)
۳- اگر باز هم مشکل حل نشد ، چک کنید جدول product_comment در دیتایس اصلا داده ای داره یا خیر؟

در مورد سوال دوم هم به خاطر نصب ناقص قالب پیش فرض هست که مهم نیست و با نصب قالب اصلی مشکلی نخواهید داشت.
امیرعلی آزاد
26 فروردین 1399
سلام
با اموزش خوب شما پرستا رو به نسخه 1.7.6.4 آپدیت کردم
بعد از اپدیت در قسمت سایت روی هر برندی میزنم با 404 مواجه میشه
میشه راهنمایی کنید
ممنون
سیدهاشم افخمی
26 فروردین 1399

سلام
تغییری در آدرس برندها ایجاد نکردید؟ ماژول برای تغییر آدرس ها ندارید؟
اگر تغییری ایجاد نکردید بهتره از بخش «پارامترهای فروشگاه / بازدید و سئو» ساختار بخش برند ها رو بررسی کنید
امیرعلی آزاد
27 فروردین 1399
در ارتباط با خطای 404 صفحات برندها

تنظیمات در قسمت ویرایش صفحه
نام صفحه=manufacturer
* بازنویسی یو ار ال= brands

مسیر به سمت برندها = brand/(id)-(rewrite)


موارد مربوط به برند رو به شکل بالا تنظیم کردم
ولی وقتی صفحه برند ها رو باز می کنم خطای 404 میده

https://site.com/brands
یا وقتی صحفحه یک برند باز می کنم باز خطا میده
https://site.com/brand/1-htc

معمولا بعداز باز کردن این دو صفحه ادرس url تغییر می کنه به شکل زیر:
https://site.com/index.php?controller=404

ماژول پرستا لینک دارم ولی برای این مورد تغییراتی ندادم!

در صفحه یوار ال ها:
url آشنا روی بله هست

نکته: چون برای ارسال پیام به شما، برای کروشه خطا میده مجبور شدم از ()استفاده کنم

جناب افخمی اگر کمک کنی لطف بزرگی کردی
سیدهاشم افخمی
28 فروردین 1399
سلام مجدد
با این اطلاعات نمیشه به دلیل اصلی مشکل پی برد ولی خوب چند مورد که احتمال میدم رو خدمتتون میگم که تست کنید:
۱- فایل htacess را مجدد ایجاد کنید:
برای اینکار به روت فروشگاه در هاست برید و فایل htaccess رو حذف کنید و بعد برید به صفحه «سئو و بازدید» و در این صفحه و در قسمتی که ساختار صفحات فروشگاه از جمله برندها تعیین میشه یکبار دکمه ذخیره بزنید. (شاید با این کار مشکل حل بشه / شاید هم خطایی بده که سرنخی باشه برای دلیل مشکلتون)
۲- مورد دوم که احتمال وجود مشکل داره ، تداخل با ماژولی هست که از کلمه brand برای ساختار صفحه ای استفاده میکنه! برای تست کلمه brand رو از ساختار آدرس صفحه برند به یک کلمه مشابه تغییر بدید و تست کنید.
۳- باتوجه به استفاده از پرستالینک ، احتمال داره یکی از ریدایرکت هاتون با این صفحات تداخل داشته باشه به خصوص اگر از حالت ریجکس استفاده کرده باشید (ریدایرکت هایی که انجام دادید رو هم بررسی کنید.)

این موارد رو بررسی کنید و نتیجه رو در همین بخش ارسال کنید.
امیرعلی آزاد
29 فروردین 1399
سلام جناب افخمی عزیز
ممنون از وقتی که گذاشتید
1-حدف فایل htacess انجام دادم و درصفحه سئو در قسمت ساختارها دکمه ذخیره زدم و ذخیره شد و فایل مجدد ساخته شد ولی مشکل حل نشد
2-این مرحله هم انجام دادم و brand تغییر نام دادم ولی باز مشکل برطرف نشد
3-در ماژول پرستا لینک از قسمت ریدایرکت استفاده نکردم و حتی ماژول رو غیر فعال کردم ولی مشکل باقی بود
هر برندی رو باز کنم url این شکلی میشه:
https://site.com/index.php?controller=404
حتی صفحه برندها رو یک بار حذف کردم و مجدد ساختم ولی باز مشکل حل نشد

جناب افخمی راهکار چیه دیگه همه کار کردم
ممنون میشه یرپیشنهادی بدید
با تشکر
سیدهاشم افخمی
29 فروردین 1399

مواردی که احتمال میدادم خدمتتون توضیح دادم ، اگر این موارد هم نبوده بهتره مشکل رو با یک متخصص مطرح کنید که بررسی فنی انجام بشه (میتونید یک تیکت در پرستایار ایجاد کنید / در حد ۵ دقیقه بررسی میکنم شاید مشکلتون برطرف بشه)

------------------------
پ .ن :
طبق بررسی که داشتم مشکلتون به خاطر غیرفعال بودن گزینه «نمایش برند ها و فراهم کننده ها» در صفحه «پارامترهای پیشرفته / عمومی» بود که عملا باعث میشد این موارد دو بخش غیرفعال شود.

لقمان محمودی
12 فروردین 1399

سلام و تبریک سال نو . ممنون از زحماتتون . واقعا خیلی عالی بود . خیلی وقته دنبال همچین آموزشی می گشتم . خدا قوت

آموزش ویدئویی جامع ارتقا پرستاشاپ

وضعیت کامل شده
مدت دوره 1:51:09
تعداد درس 9
Loading...