پشتیبان گیری از اطلاعات فروشگاه در سی پنل و دایرکت ادمین

اگر نگران هستید که با ارتقا پرستاشاپ فروشگاه به مشکل بخورد ، کافی است که قبل از هر کاری یک پشتیبان از اطلاعات فروشگاه خود بگیرید تا با خیالی راحت روی ارتقا فروشگاه پرستاشاپی خودتون کار کنید. روش های مختلف برای پشتیبان گرفتن وجود دارد که توصیه ما استفاده از امکانات پنل مدیریت هاست تون یعنی سی پنل و دایرکت ادمین است.

مهم ترین قسمت هایی که در این قسمت به آنها پرداخته ایم :

ایجاد فول بکاپ از هاست در سی پنل و دایرکت ادمین : در سی پنل کافی است از بخش «Backup Wizard» و در دایرکت ادمین از بخش «Create/Restore Backups» می توانید بکاپ کامل فروشگاه خود را دریافت کنید.

مزایا و معایب فول بکاپ : بازگردانی فول بکاپ در سی پنل نیاز به تماس با پشتیبان سرور دارد یا اینکه باید یک فایل با حجم بالا را دانلود و سپس مجدد آپلود کنید که عملا این کار در زمان ارتقا فرصت زیادی را از شما خواهد گرفت ، همچنین فول بکاپ باعث می شود تمام قسمت های سایت از جمله وبلاگ وردپرسی یا حتی سایت های دیگری که روی هاست داریم نیز به حالت قبل برگردند. در حالی که ما تنها نیاز به بازگردانی اطلاعات فروشگاه داریم.

پشتیبان گرفتن فقط از اطلاعات فروشگاه : در بخشی از آموزش به چگونگی دریافت و پشتیبان گرفتن صرفا از پایگاه داده و فایل های فروشگاه پرداختیم و سپس روش بازگردانی آن را نیز با هم مرور کردیم.

در این آموزش نکاتی گفته شده است که در زمان ارتقا بسیار مفید بوده است و باعث میشود ارتقا راحتر و سریعتری داشته باشیم.

بحث و گفتگو در مورد پرستاشاپ و فروشگاه های اینترنتی

در این بخش در مورد هر چیزی که به فروشگاه اینترنتی مرتبط هست به بحث و گفتگو می پردازیم.
پرستاشاپ ، ماژول ، ارتقا ، فروش ، بازاریابی ، سئو و ...

1دیدگاه نظرتان در مورد این مقاله را بفرمایید!
نیما شفیعی
18 فروردین 1399

خیلی من استفاده کردم، ممنون آقای افخمی
انشالاه که این CMS بیشتر از قبل براش آموزش تولید بشه

آموزش ویدئویی جامع ارتقا پرستاشاپ

وضعیت کامل شده
مدت دوره 1:51:09
تعداد درس 9
Loading...