فروشگاه پرستاشاپی خود را آماده ارتقا به ۱.۷ کنید!

بررسی بخش های مختلف و آماده کردن پرستاشاپ برای ارتقا به نسخه ۱.۷ باعث می شود که مشکلات کمتری  در حین ارتقا داشته باشیم. قسمت هایی که قبل از ارتقا نیاز به بررسی دارند را به سه قسمت هاست ، قالب و ماژول ها تقسیم کرده ایم که این سه قسمت را با هم در این بخش از آموزش بررسی می کنیم.

بررسی پیش نیازهای هاست برای ارتقا به ۱.۷

پرستاشاپ ۱.۷ نسبت به نسخه ۱.۶ تنظیمات متفاوتی برای هاست نیاز دارد که بهتر است قبل از ارتقا تنظیمات هاست خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شرایط لازم برای استفاده پرستاشاپ ۱.۷ را دارد. آموزشی در این زمینه در آکادمی پرستایار منتشر شده است که به صورت جزئي به موارد موردنیاز پرستاشاپ ۱.۷ پرداخته ایم.

آیا هاست شما مناسب پرستاشاپ ۱.۷ است ؟

حذف قالب و استفاده از قالب پیش فرض پرستاشاپ

باتوجه به تغییرات ساختاری که در بخش قالب در پرستاشاپ ۱.۷ داشتیم ، هیچ قالبی وجود ندارد که همزمان روی نسخه ۱.۶ و ۱.۷ قابل استفاده باشد. به همین خاطر قالب فعلی قالب و ماژول های آن با نسخه ۱.۷ ناسازگار هستند و یکی از بخش هایی که در روند ارتقا می توانند مشکل ایجاد کنند. حتی اگر در ارتقا هم مشکل ایجاد نشود بعد از ارتقا به ۱.۷ اشکالات زیادی ایجاد می کنند.

راهکار اصلی حذف کامل قالب به همراه ماژول های آن است ، دقت کنید منظور از حذف کامل ، حذف فایل ها می باشد و بهتر است هیچ فایلی از قالب تجاری روی فروشگاه باقی نگذارید. در نظر داشته باشید قالب پیش فرض توسط ماژول ارتقا در روند ارتقا حذف شده و قالب جدید نصب می شود.

  • قالب فروشگاه را به قالب پیش فرض پرستاشاپ تغییر دهید.
  • قالب های قبلی فروشگاه را از صفحه قالب حذف کنید.
  • ماژول های قالب را نیز حذف نمایید. (به جز مواردی مثل وبلاگ که اطلاعات آن را نیاز دارید)
  • به پوشه قالب ها در هاست برید و اگر فایل اضافه ای دارید حذف نمایید.

بررسی ماژول های فروشگاه

ماژول های ناسازگار بیشترین اشکالات را در زمان ارتقا و بعد از ارتقا به ۱.۷ ایجاد می کند و به همین دلیل مهمترین قسمت برای آماده سازی فروشگاه برای ارتقا به پرستاشاپ ۱.۷ است. بررسی ماژول ها را به چند بخش تقسیم می کنیم.

ماژول های نصب نشده : یکسری ماژول روی فروشگاه ها داریم که با وجود اینکه حتی نصب نیستند ولی صرفا وجود فایل های آن در پوشه ماژول ها باعث ایجاد مشکل می شود. بنابراین فایل این ماژول ها حتما باید حذف شود.

ماژول های نصب شده : در بخش دوم تمام ماژول های نصب شده ای که روی فروشگاه دارید را یک به یک بررسی کنید

  • اگر ماژولی را نیاز ندارید ، حذف کنید.
  • ماژول های ناسازگار با ۱.۷ را حذف کنید.
  • تمام ماژول ها را بررسی کرده و به آخرین نسخه آپدیت کنید.
  • اگر سازگاری ماژولی با پرستاشاپ ۱.۷ مطمئن نیستید باز هم حذف کنید.

منظور حذف ، حذف کامل ماژول ها همراه با فایل های آن است. نگران فایل هاتون نباشید ، باتوجه به اینکه در ابتدای ارتقا فروشگاه را کپی کردید قاعدتا یک فایل ها تمام ماژول ها در فروشگاه اصلی وجود دارند.

نکته : بعد از ارتقا می توانید ماژول هایی که به سازگاری آنها اطمینان ندارید را مجدد نصب و تست کنید و از سازگاری آنها مطمئن شوید. یا حتی می توانید آنها را روی یک پرستاشاپ خام ۱.۷ تست کنید.

این مرحله از ارتقا علاوه بر آماده سازی فروشگاه برای ارتقا ، باعث می شود فایل های اضافه از فروشگاه شما حذف شده و مشکلات احتمالی بعد از ارتقا و در آینده نیز کاهش یابند.

آماده باشید در جلسه بعدی به سراغ ارتقا به پرستاشاپ ۱.۷ می رویم.

بحث و گفتگو در مورد پرستاشاپ و فروشگاه های اینترنتی

در این بخش در مورد هر چیزی که به فروشگاه اینترنتی مرتبط هست به بحث و گفتگو می پردازیم.
پرستاشاپ ، ماژول ، ارتقا ، فروش ، بازاریابی ، سئو و ...

2دیدگاه نظرتان در مورد این مقاله را بفرمایید!
قاسم پورنيازي سيس
28 مرداد 1399
با سلام و خسته نباشيد مجدد
جناب آقاي افخمي عزيز - بزرگترين مشكل فروشگاه ما داشتن قالب لئوتم (كه اگر ميدونستم اينقدر مشكلات برامون داره) هيچ وقت خريداري و اين همه سال پول پشتيباني نميدادم
الان طبق فرمايش خودتون من دونه به دونه ماژولهاي غير پرستاشاپي رو دارم غيرفعال ميكنم و حذف نصب ميكنم . با اينكه قالب لئو تم رو كاملا حذفش كردم و حتي فولدر اون توي بخش themes موجود نيست ولي بعضي از ماژولهاي اون هنوز وجود داره و وقتي روي حذف كليك ميكنم كل بك آفيس به مشكل ميخوره
Fatal error: Uncaught Error: Class 'LeoTempcpWidget' not found in /home/a2tehran/public_html/modules/leobootstrapmenu/leobootstrapmenu.php:65 Stack trace: #0 [internal function]: Leobootstrapmenu->__construct() #1 /home/a2tehran/public_html/Core/Foundation/IoC/Core_Foundation_IoC_Container.php(124): ReflectionClass->newInstance() #2 /home/a2tehran/public_html/Core/Foundation/IoC/Core_Foundation_IoC_Container.php(157): Core_Foundation_IoC_Container->makeInstanceFromClassName('leobootstrapmen...', Array) #3 /home/a2tehran/public_html/Core/Foundation/IoC/Core_Foundation_IoC_Container.php(170): Core_Foundation_IoC_Container->doMake('leobootstrapmen...', Array) #4 /home/a2tehran/public_html/Adapter/Adapter_ServiceLocator.php(52): Core_Foundation_IoC_Container->make('leobootstrapmen...') #5 /home/a2tehran/public_html/classes/module/Module.php(1142): Adapter_ServiceLocator::get('leobootstrapmen...') #6 /home/a2tehran/public_html/classes/module/Module.php(1107): ModuleCore::coreLoadModule('leobootstrapmen...') #7 /home/a2tehran/p in /home/a2tehran/public_html/modules/leobootstrapmenu/leobootstrapmenu.php on line 65
[PrestaShop] Fatal error in module file :/home/a2tehran/public_html/modules/leobootstrapmenu/leobootstrapmenu.php:
Uncaught Error: Class 'LeoTempcpWidget' not found in /home/a2tehran/public_html/modules/leobootstrapmenu/leobootstrapmenu.php:65 Stack trace: #0 [internal function]: Leobootstrapmenu->__construct() #1 /home/a2tehran/public_html/Core/Foundation/IoC/Core_Foundation_IoC_Container.php(124): ReflectionClass->newInstance() #2 /home/a2tehran/public_html/Core/Foundation/IoC/Core_Foundation_IoC_Container.php(157): Core_Foundation_IoC_Container->makeInstanceFromClassName('leobootstrapmen...', Array) #3 /home/a2tehran/public_html/Core/Foundation/IoC/Core_Foundation_IoC_Container.php(170): Core_Foundation_IoC_Container->doMake('leobootstrapmen...', Array) #4 /home/a2tehran/public_html/Adapter/Adapter_ServiceLocator.php(52): Core_Foundation_IoC_Container->make('leobootstrapmen...') #5 /home/a2tehran/public_html/classes/module/Module.php(1142): Adapter_ServiceLocator::get('leobootstrapmen...') #6 /home/a2tehran/public_html/classes/module/Module.php(1107): ModuleCore::coreLoadModule('leobootstrapmen...') #7 /home/a2tehran/p

با توجه به اين مورد كه دو بار اتفاق افتادش و هيچ راهي براي برگشتش نبود پشتيباني هاست محترم دوبار سايت بنده رو ترنسفر كردند چون به هيچ طبق اون روال - ايجاد ساب فولدر و تستي نشد كه نشد آپگريدش كنيم (ارتقا به 1.7)
به نظرتون چيكارش كنيم - چجوري اين ماژولهاي لئوتم رو از بخش مديريت ماژولها حذفشون كنيم كه هيچ آسيبي به بخشهاي مختلف بك آفيس نخوره و بتونيم براحتي پروسه ارتقا رو ادامه بديم

ممنونم
سیدهاشم افخمی
16 شهریور 1399
سلام
شما ابتدا باید ماژول مگامنو رو حذف کنید و بعد اقدام به حذف ماژول کنترل پنل قالب کنید ، اگر این ترتیب رو رعایت کنید مشکلی نخواهید داشت.
قاسم پورنيازي سيس
27 مرداد 1399
با سلام و خسته نباشيد
اون گزينه Apache Module (low performance) اون چي هستش؟
و چرا توي تمامي هساتها تقريبا low performance
ممنون

آموزش ویدئویی جامع ارتقا پرستاشاپ

وضعیت کامل شده
مدت دوره 1:51:09
تعداد درس 9
Loading...