دکتر علیرضا  شماعی

ثبت محصول از طریق api

سلام

قصد دارم تا داده هایم را که در قالب json هستند به پرستاشاپ وارد کنم. ظاهرا پرستاشاپ فقط فرمت xml قبول میکنه

کسی در این باره چیزی میدونه و میتونه منو راهنمایی کنه ، چون من به تازگی میخوام از asp.net به پرستاشاپ و php کوچ کنم و هیچ تجربه ای با php و prestashop ندارم

سیدهاشم افخمی

سلام

پرستاشاپ امکانی به صورت پیش فرض برای واردسازی از طریق json نداره ، البته ماژول های خارجی برای خروجی گرفتن و واردسازی محصولات با استفاده از json هست که کافیه عبارتی مثل «prestashop import products json» رو گوگل کنید.

یکسری ماژول در ادانز پرستاشاپ برای این مورد هست که البته توصیه میکنم با دقت بررسی کنید ، چون احتمال داره با ساختار فایل json شما سازگاری نداشته باشند و عملا قابل استفاده نباشند.

دو راه دیگه ای که به جز json میتونم بهتون پیشنهاد کنم:

۱- وارد سازی محصولات از طریق csv : پرستاشاپ قسمتی داره که شما میتونید تقریبا تمام اطلاعات مهم رو از طریق فایل های csv واردسازی کنید.

برای این کار کافیه به مسیر «پارامترهای پیشرفته / واردسازی» برید ، در این قسمت نمونه فایل وهمچنین راهنمای لازم برای این کار وجود دارد. (البته توصیه میکنم قبل واردسازی از پرستاشاپون حتما بکاپ بگیرید)

۲- انتقال از طریق دیتابیس : اگه امکان ایجاد فایل csv رو ندارید یا این راه براتون زمان بر بود ، میتونید از طریق دیتابیس هم اطلاعات رو به پرستاشاپ منتقل کنید که البته نیاز به تخصص php و دیتابیس داره (برای این مورد در صورت نیاز میتونید در بخش پشتیبانی پرستایار تیکت بزنید)

امیدوارم این توضیحات بهتون کمک کنه ، موفق باشید

ایجاد گفتگو جدید

اگر سوالی دارید ، اگر چالشی در فروشگاه خود دارید ، می توانید گفتگو خود را ایجاد نمایید.

ایجاد گفتگو جدید

دوره های آموزشی

سبدخرید