سیدهاشم افخمی

راه اندازی بخش بحث و گفتگو در پرستایار و توسعه آن

چندسالی هست که تلگرام جای انجمن ها رو برای گفتگو در مورد پرستاشاپ گرفته و عملا بخش زیادی از محتوایی که در وب فارسی ایجاد می شود در بستر تلگرام است.

در این سالها فعالیت کم و محدودی در گروه های تلگرام پرستاشاپ داشتم که شاید دلیل ظاهری آن کمبود وقت و زمان باشد ، ولی در حقیقت همیشه احساس می کردم که محتوای تولید شده در گروه های تلگرام آن نتیجه لازم را برای جامعه پرستاشاپ ندارد و در حال دفن شدن است.

پرستایار برای من فرصتی بود که بتوانم در انبوه کارها مقداری تعمل کنم و پرستاشاپ را از نگاه متفاوتی ببینم. نتیجه این موضوع ایجاد بستری برای گفتگو در مورد پرستاشاپ و فروشگاه های اینترنتی در پرستایار بود.

بخش بحث و گفتگو پرستایار با هدف ایجاد بستری برای جمع شدن جامعه پرستاشاپ ایران و گفتگو در مورد هر موضوع مرتبط ایجاد شده است.

این بخش را سعی کردم با حداقل امکانات آماده استفاده کنیم و افزایش امکانات آن باتوجه به بازخوردها و پیشنهادات شما خواهد بود.

اگر پیشنهادی دارید یا مشکلی مشاهده می کنید، میتونید در همین گفتگو مطرح نمایید. البته گزارش امکانات اضافه شده رو نیز در همین گفتگو قرار خواهم داد.

مرام نامه بخش بحث و گفتگو

  • در ایجاد گفتگو برای حل مشکل ، توضیحات کامل همراه با اسکرین شات از مشکل قرار می دهم.
  • بعد از به نتیجه رسیدن و رفع مشکل ، بهترین پاسخ را برای استفاده دیگران انتخاب می کنم.
  • برای تشکر از دوستان مشارکت کننده از دکمه تشکر در بالای و سمت چپ پاسخ ها استفاده می کنم.
  • در مواردی که تخصص لازم را دارم سعی در راهنمایی دوستان دیگر می کنم و در گفتگوها مشارکت دارم.
احمد  سبزه علی

از وقتی سروکله تلفن های هوشمند و بدنبال اون اپها در تلفن همراه پیدا شد مردم عادی دیگه از مرورگرها فاصله گرفتن چون انسان راحت طلب دوست داره هر لحظه هر چیزی دوست داره دم دستش باشه و این شد که رونق بسترهای تحت وبسایت مثل وبلاگ و انجمن ها کمی از رونق افتاد چون کاربران دوست دارند در لحظه رسانه مورد نظرشون تعاملی و در دسترس باشه. از این رو بستر مسنجرها و شبکه های اجتماعی با امکانات و قابلیت های فیلم و عکس و لایو و ... جذابیت بالایی داشتن برای کاربران مختلف 

اما به نظر بنده هنوز هم بسترهای Q&A و انجمن ها بهترین راه حل مشکلات تخصصی کاربران هست. اما قطعا همیشه در حال تغییر وضعیت هستیم و میشه انتظار داشت که شبکه های اجتماعی به سمت طراحی آرشیو و دسته بندی اطلاعات پیش بروند تا این نقیصه را جبران کنند. و یا شاید هم انجمنها قابلیت پیامرسان ها رو با خودشون تلفیق کنند.

سیدهاشم افخمی


بله بستر تلگرام و شبکه های اجتماعی ، یک بستر راحت و در دسترس هست و دلیل اصلی همین مورده ولی مهمترین نکته به خصوص در موارد تخصصی مثل پرستاشاپ به نظرم دسته بندی گفتگوهای انجام شده براساس موضوع هست که عملا در گروه های تلگرامی قابل انجام نیست!

میلاد صالحی

تشکر میکنم از ایجاد این بخش واقعا خیلی مفیده و بجای سوالات تکراری میشه از تجربیات بقیه میشه استفاده کرد. و در شبکه های اجتماعی نمیشه سرچ یا دسته بندی کرد.

کلا کارتون فوق العاده ست فقط سیاست قیمت گذاری نمیدونم  واقعا برای تازه وارده در پرستاشاپ براشون سنگینه بدون شک ارزش کارتون فوق العاده ست و خیلی خیلی حرفه ای

سیدهاشم افخمی

@میلاد صالحی

بله انشالله این بخش به مرور خیلی پرمحتوا و مفید میشه ، شخصا خودم زمان آزادم رو قصد دارم به جای تلگرام به گفتگوهای مطرح شده در این بخش اختصاص بدم.

در مورد قیمت گذاری ، معتقدم که به جای توسعه ماژول های زیاد با قیمت پایین بهتره روی ماژول های کمتری ولی با کیفیت بهتری کار کنیم. قیمت گذاری هم براساس ارزش و کیفیتی که برای فروشگاه ها ایجاد میکنه به نظرم مناسب و حتی کم است.

برای فروشگاه های جدید که شرایط مالی مناسبی ندارن به نظرم میتونن با همون امکانات پیش فرض پرستاشاپ که برای شروع هر کسب وکاری مناسبه ، فعالیت خودشون رو شروع کنند و به مرور ماژول های تجاری و قالب مناسب تهیه کنند.
اگر فروشگاهی به شرایطی نرسه که ارزش هزینه دو سه میلیونی برای چند ماژول ضروری مثل پرستاکارت و ورودیار و یا قالب تجاری مناسب رو نداشته باشه ، بهتره ارزش هزینه کردن به میزان کمتر هم نداره و مسیر اشتباهی رو میره.

میلاد صالحی

لطفا قالب ارائه بدید

واقعا قالب ایرانی برای 1.7 نیست

سیدهاشم افخمی

@میلاد صالحی

فعلا سیاستمون اینه که پروژه های کمتری رو کار کنیم ولی بهترین کیفیت ممکن رو ارائه بدیم ، برای همین تمرکز روی توسعه ماژول های فعلی هست و البته یک ماژول جدید برای نرم افزارهای حسابداری هم خواهیم داشت.

در بحث قالب باتوجه به اینکه ارائه یک قالب حرفه ای و با کیفیت نیاز به زمان زیادی داره و برنامه های جاری امکان ورود فعلا نداریم و برنامه ای هم نمیتونیم داشته باشیم.

البته در حال حاضر قالب پاندا سانی تو به نظرم کاملا جوابگو نیاز هر فروشگاهی هست.

ایجاد گفتگو جدید

اگر سوالی دارید ، اگر چالشی در فروشگاه خود دارید ، می توانید گفتگو خود را ایجاد نمایید.

ایجاد گفتگو جدید

دوره های آموزشی

سبدخرید