اروند طباطبایی

عدم امکان ارتقا نسخه PHP پیش از آپدیت فروشگاه

با سلامطبق آموزش‌های ارایه شده برای ارتقا پرستاشاپ از نسخه 1.6 به 1.7 ابتدا اقدام به آپدیت PHP به 7.1 میکنید و سپس ادامه عملیات ارتقا را انجام می‌دهید. بنده با توجه به ماژول‌هایی که استفاده میکنم، امکان ارتقا نسخه php ندارم. از طرفی وقتی مراحل را ادامه دادم و اقدام به آپدیت نهایی به 1.7 بدون تغییر نسخه PHP کردم. ارور دریافت کردم و عملیات ناقص ماند. لطفا راهنمایی بفرمایید چه باید بکنیم.

سیدهاشم افخمی

سلام

بهتر بود متن خطا را قرار میدادید تا بهتر میشد راهنمایی کرد. ولی خوب در نظر داشته باشید که آخرین نسخه های ۱.۷ از نسخه های پایین php پشتیبانی نمی کنند

برای مثال برای استفاده از پرستاشاپ ۱.۷.۷ حتما باید از php 7.1.3 به بالا استفاده کنید.

یعنی در نهایت باید ماژول مدنظرتون رو یا با php بالاتر سازگار کنید و یا اینکه با ماژول سازگار دیگری جایگزین کنید. ولی خوب به صورت موقت و تا قبل از این کار میتونید به جای ارتقا به اخرین نسخه ۱.۷ ، پرستاشاپ خودتون رو به نسخه ۱.۷.۶ ارتقا دهید که با مشکلات مربوط به نسخه php مواجه نشید.

اروند طباطبایی

با سلام مجدد

از طریق ماژول One Click گزینه 1.7.7 فقط در دسترس است. روش افزودن نسخه 1.7.6 را لطفا معرفی کنید.

سیدهاشم افخمی

در تنظیمات ماژول و در قسمتی که دکمه شروع ارتقا قرار داره ، سمت چپ یک دکمه زرد رنگ (More options) برای تنظیمات بیشتر هست.

با زدن این دکمه گزینه برای انتخاب با عنوان channel مشاهده میکنید که طبق تصویر زیر روی local directory تنظیم کنید.

فیلد پایین هم مربوط به نسخه دقیقی هست که میخواید بهش ارتقا بدید.

در این حالت شما باید فایل های پرستاشاپ رو در مسیری که مشخص شده آپلود کنید.

/admin/autoupgrade/latest/

دقت کنید باید فایل و پوشه های اصلی در پوشه latest قرار بگیره ، یعنی فایل prestashop.zip رو بعد از دانلود از سایت پرستاشاپ باید در این پوشه اپلود و اکسترکت کنید که شامل پوشه ها و فایل های روت پرستاشاپ میشه

اروند طباطبایی

با سلام مجدد

طبق توضیحات اقدام شد. پس از آپدیت پیام 'تنظیمات با موفقیت به روز شد' هم دریافت شد. ولی بخش پشتیبانی در دسترس نیست. تصویر زیر هم از مود دیباگ دریافت شده است.

سیدهاشم افخمی

سلام

طبق تصویری که ارسال کردید یک اورراید برای تابع exec کلاس هوک انجام شده که با نسخه جدید سازگار نیست.

باید در فایل اورراید شده برای فایل hook چک کنید که کدام ماژول این اورراید رو انجام داده و سازگاری ماژول رو از طریق توسعه دهنده پیگیری کنید.

اروند طباطبایی

با سلام مجدد

روش رفع این مورد چیست؟  پس از بررسی و تشخیص ماژول مورد نظر، با حذف آن مشکل رفع می‌شود؟ یا بایستی بک آپ ریستور شده و دوباره فرآیند آپدیت صورت گیرد؟

سیدهاشم افخمی

خیر نیازی به ارتقا مجدد پرستاشاپ ندارید ، کافیه ماژول رو پیدا کنید اگر نیازی به ماژول ندارید که با حذف ماژول عملا این مشکل برطرف می شود و در صورتی که به ماژول نیاز دارید با توسعه دهنده مطرح کنید.

در هیچ حالتی نیازی به ارتقا مجدد ندارید ، این مشکل رو میشه در همین نسخه ۱.۷ برطرف کرد.

اروند طباطبایی

سپاس از توضیحات شما، ماژول مربوطه یافت و غیر فعال شد. بخش لاگین مدیریت در دسترس قرار گرفت. ولی با ورود نام کاربری و پسوورد، صفحه رفرش شده و لاگین صورت نمیگیرید. 

سیدهاشم افخمی

این مشکلتون احتمالا مربوط به اطلاعات باقی مانده از پرستاشاپ ۱.۶ هست ، سه مورد کش مرورگر ، کش پرستاشاپ و کوکی مرورگر رو حذف کنید.

دقت کنید بهتره که برای کش پرستاشاپ دو پوشه موجود در مسیر  (var\cache) رو پاک کنید ، دو پوشه به اسم dev و prod هست.

اروند طباطبایی

با سلام مجدد

سپاس از توضیحات کامل شما، اقدامات انجام شدند. ولی مشکل همچنان پابرجاست. 
کش و کوکی مرورگر هم چندین بار پاک شد، حتی اطلاعات موجود در پوشه (Var/Logs) هم پاک شدند ولی تاثیری نداشت. در صفحه لاگین هم عبارت 1.7.6.9 را نمایش میدهد. ولی با وارد کردن رمز عبور و پسوورد، صفحه رفرش شده و امکان لاگین نیست.

سیدهاشم افخمی

در این صورت باید f12 در فایرفاکس بزنید و تب console رو باز کنید و بعد لاگین رو تست کنید ، توی این قسمت باید چک کنید آیا خطایی دریافت می کنید یا خیر.

این مورد شما میتونه مربوط به تغییر آدرس هم باشه ، مثلا در پرستاشاپ دامنه بدون www ثبت شده ولی صفحه لاگین با www باز میکنید یا بلعکس.

ایجاد گفتگو جدید

اگر سوالی دارید ، اگر چالشی در فروشگاه خود دارید ، می توانید گفتگو خود را ایجاد نمایید.

ایجاد گفتگو جدید

دوره های آموزشی

سبدخرید